Trwa rekrutacja wolontariuszy na zawody
Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw

które odbędą się w 04/05 września 2021 r. Podobnie jak w poprzednich latach, uczestnictwo w wolontariacie zapewni mnóstwo pozytywnych emocji i wspomnień, a organizatorzy podkreślają, że priorytetem pozostaje bezpieczeństwo zawodników i obsługi wydarzenia.

 

– Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw to w opinii wielu naszych wolontariuszy najciekawsze i najlepiej wspominane wydarzenie sportowe spośród tych, w które jesteśmy zaangażowani – mówi Magda Piepiórka z Fundacji Miasta Sportu, rekrutującej wolontariuszy na Warszawski  triathlon. – Co roku ta impreza dostarcza nam masę niezapomnianych wrażeń i nowych przyjaźni, a zdarza się też, że dla wyróżniających się wolontariuszy jest przepustką do dalszej współpracy z organizatorem zawodów.

 

Co trzeba zrobić, aby dołączyć do pełnej energii ekipy wolontariackiej? To bardzo proste:

  1. Zarejestruj się na stronie https://staff.fundacjamiastasportu.org/
  2. Zaloguj się na Twoje konto i zaznacz chęć udziału w wydarzeniu.
  3. Następnie wypełnij wymagane dane.
  4. Pamiętaj, by kliknąć przycisk „Zapisz” na dole strony.

 

Organizatorzy Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw podkreślają, że kwestia bezpieczeństwa wolontariuszy – podobnie jak zawodników i całej obsługi imprezy – jest absolutnie priorytetowa. Dlatego też zawody zostały gruntownie zmodyfikowane oraz  objęte specjalnymi procedurami z zakresu reżimu sanitarnego. Obejmują one m.in. znaczące ograniczenie liczby zawodników, relokację niektórych stref eventowych, minimalizację kontaktów między zawodnikami i obsługą, testy przesiewowe (pomiar temperatury ciała), bezdotykową obsługę zawodnika w biurze zawodów oraz wyposażenie wolontariuszy w maseczki, rękawiczki i płyn do dezynfekcji podczas całego weekendu.

 

Warto również zaznaczyć, że impreza charakteryzuje się najwyższymi standardami w zakresie poziomu zabezpieczenia medycznego, a obecne procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w obliczu pandemii COVID-19 zostały wypracowane na bazie globalnego programu IRONMAN Athlete Smart: Return to Racing, wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia oraz obowiązujących na terenie Polski rozporządzeń rządowych.

 

– Traktujemy temat niezwykle poważnie. Nie chodzi o to, aby zorganizować zawody za wszelką cenę. Chcemy je zorganizować tak, aby każdy mógł obiektywnie zobaczyć, że było bezpiecznie. Prawdopodobnie o wiele bardziej bezpiecznie niż w niejednym miejscu, w którym przebywamy na co dzień – zapowiada Michał Drelich, dyrektor Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw.